مقدمه

صنایع لاستیکی پارسا  بواسطه  قرار گرفتن در مرحله گذر از مديريت سنتي به مديريت مدرن بيش از هر زمان ديگر ضرورت استفاده از برنامه ريزي استراتژیک را احساس مي کند چرا كه طرح ريزي استراتژيك سازمان را از شرايط انفعالي خارج كرده و آن را به سازماني خلاق و پويا و هدفمند تبديل مي كند .

روشن شدن مأموريت ، چشم انداز ، اهداف و برنامه ها مهم ترين دستاورد طرح ريزي استراتژيك براي شركت است كه در سايه اهتمام و همكاري مديران و پرسنل  شركت حاصل خواهد شد .

از اينرو شركت كه در تلاش براي پيشرفت و بهبود جایگاه خود مي باشد ضرورت تدوين طرح تجاري را جهت بقا و تداوم حيات خود در در دنياي رقابتي و پيچيده امروز از مهمترين اولويت هاي خود دانسته و اقدام به تهيه آن نموده است .

با توجه وضعيت کنونی ضرورت برنامه ريزي بلند مدت انكار ناشدني است و غفلت از آن به قيمت اضمحلال  و خروج  از گردونه رقابت خواهد بود . اميد است با همكاري كليه كاركنان و قرار گرفتن اين طرح به عنوان سرلوحه فعاليت هاي سازمان بقا و رشد و حضور موثر صنایع لاستیکی پارسا  را در صحنه رقابت صنعت قطعات پليمري شاهد باشيم .

تاريخچه فعاليت شركت :

صنایع لاستیکی پارسا در سال 1357 ابتدا به نام لاستیک سازی برادران پاشائی با دو دستگاه پرس هیدرولیک و یک دستگاه غلتک لاستیکی جهت تولید قطعات لاستیکی خودرو درمنطقه شهریار فعالیت خود را آغاز نمود.

این شرکت پس از افزایش نوع و میزان تولیدات خود در سال 1365 به محل کنونی واقع در بزرگراه فتح (جاده قدیم کرج) نقل مکان نمود و نام خود را به پارسا لاستیک تغییر داد.

وجود دو سالن تولیدی و افزایش درخواست مشتریان موجب شد تا تعداد 7 دستگاه پرس و دودستگاه غلتک لاستیکی دیگر به مجموعه اضافه گردد.

پس از چند سال تولید،شرکا تصمیم به جدا شدن گرفته ودرنهایت در سال 75 از بطن پارسا لاستیک سه شرکت صنایع لاستیکی پارسا،تابان لاستیک تهران و صنایع لاستیکی مهد پایاب متولد شد و شرکت اصلی با نام و برند اصلی در مکان کنونی باقی ماند.

شرکت پارسا لاستیک در سال 1367 به ثبت رسید.

سهامداران جدید این شرکت رضا پاشائی، محمد پاشائی و احمد پاشائی با مدیریت عاملی محمد پاشائی می باشد.

این شرکت در سال 1376 فعالیت خود را در زمینه تولید قطعات لاستیکی مهندسی گسترش داد و در سال 1385 با خرید یک دستگاه تراش 3 متری،یک دستگاه بنبوری 25 لیتری،یک دستگاه اکسترودر،یک دستگاه اتوکلاو و دیگ بخار تولیدات خود را در زمینه روکش انواع غلتکهای لاستیکی مورد استفاده در  صنایع چاپ و بسته بندی کاغذ سازی،صنایع غذایی و دارویی و … بسط داد و در سال 1387  با رویکرد جدید سازمان در استقرار و بکار گیری الزامات استاندارد ها بین المللی در زمینه مدیریت کیفیت موفق به اخذ گواهینامه سیستم  مدیریت کیفیت ISO 8901-2008  با دامنه کاربرد تولید قطعات لاستیکی در صنعت خودروو روکش غلتکهای لاستیکی با شماره ثبت گواهینامه  100095858 از شرکت توف نورد ایران گردید.

این شرکت در ادامه فعالیتهای صورت گرفته در راستای  افزایش میزان همکاری با شرکت های تولید کننده خودرو و زیر مجموعه های آنها و در راستای برآورده کردن الزامات این مشتریان اقدام به اخذ سیتم سیستم مدیریت کیفیت  بر مبنای استاندارد جهانی صنعت خودرو  ISO / TS 16949 )2009)  در سال 1389 نموده است.

گواهینامه ها

دارنده گواهینامه های ISO 9001-2008 و ISO/TS (16949)-2009 از TUV NORD آلمان
CERTIFICATE TUV NORD ISO/TS (16949)-2009 & ISO9001-2008